Dlaczego Angular jest idealny dla skalowalnych aplikacji enterprise?

Angular jest otwartoźródłowym, dynamicznym i pełnowartościowym frameworkiem rozwijanym przez Google. Wiele dużych firm korzysta z Angulara do tworzenia potężnych i stabilnych aplikacji enterprise o dużych rozmiarach. Stephen Fluin, Developer Relations Lead w Google, podzielił się w wywiadzie tym, jak wiele firm z listy Fortune 500 korzysta z aplikacji enterprise opartych na Angularze. Nawet sam Google używa setek aplikacji opartych na Angularze do wewnętrznych procesów. Aplikacje enterprise oparte na Angularze wspaniale umożliwiają zarówno pracownikom, jak i partnerom firmy osiąganie imponujących wyników. Poniżej przedstawiamy główne cechy frameworka Angular, które wskazują, że Angular jest przyszłością aplikacji enterprise o dużych rozmiarach.

Łatwiejsze utrzymanie kodu dzięki TypeScript

Kod w Angularze jest pisany przy użyciu języka TypeScript. TypeScript pozwala na dodanie statycznego typu do kodu, w przeciwieństwie do JavaScriptu, który obsługuje tylko typy dynamiczne. Typowanie statyczne pomaga w szybszym i wcześniejszym wykrywaniu błędów w procesie programowania. Dzięki TypeScriptowi możesz natychmiast sprawdzić, dlaczego dane wejściowe nie są takie, jakich oczekiwałeś, zamiast musieć wracać na początek kodu, aby znaleźć miejsce wystąpienia błędu. Jest to szczególnie przydatne podczas pisania kodu dla dużych aplikacji, oszczędzając wiele czasu.

Dodatkowo, TypeScript umożliwia przygotowanie kodu na przyszłość. Dzięki efektywnej kompatybilności wstecznej wspomaganej przez TypeScript, można dodawać nowe funkcje z nowszych wersji ECMAScript. Za pomocą bibliotek do automatycznego wstrzykiwania zależności, TypeScript prowadzi do kodu źródłowego, który jest łatwy w utrzymaniu i przewidywalny.

Największą zaletą języka TypeScript jest narzędziowanie. Dzięki zaawansowanemu autouzupełnianiu, łatwemu refaktoryzowaniu i płynnej nawigacji, TypeScript stał się praktycznie wymaganym narzędziem do pisania aplikacji enterprise o dużych rozmiarach.

Spójna architektura oparta na komponentach

Jednym z głównych powodów, dla których Angular jest przyszłością aplikacji enterprise o dużych rozmiarach, jest jego architektura oparta na komponentach. Komponenty są podstawowymi elementami budulcowymi tworzenia aplikacji internetowych w Angularze. Interfejs użytkownika w Angularze jest tworzony jako drzewo komponentów. Komponenty w Angularze są spójne, to znaczy składają się tylko z tych elementów, które mają powiązaną funkcjonalność. Te dobrze skapsułkowane komponenty zapewniają czyste API dla wszystkich aplikacji Angularowych.

Reużywalność:

Komponenty w aplikacjach Angularowych są samowystarczalne. Podczas tworzenia dużych aplikacji często pojawiają się potrzeby użycia podobnych funkcjonalności w różnych częściach aplikacji. Gdy raz stworzysz komponent o konkretnej funkcjonalności, możesz go wielokrotnie wykorzystać we wszystkich częściach, które wymagają tej funkcjonalności. Ta reużywalność jest najbardziej pożądaną cechą frameworka Angular w kontekście tworzenia aplikacji enterprise. Architektura oparta na komponentach w Angularze pozwala zaoszczędzić dużo czasu i zapewnia spójność w dużych aplikacjach.

Utrzymywalność:

Komponenty w Angularze są luźno powiązane. Kiedy aplikacja potrzebuje dodania nowej funkcji lub zmiany istniejącej funkcji, te komponenty mogą być łatwo zastąpione przez odpowiednie implementacje. Dzięki temu Angular ułatwia utrzymanie aplikacji enterprise.

Łatwe zarządzanie interfejsem wiersza poleceń (CLI):

Jednym z największych czynników przyczyniających się do popularności Angulara jest jego wydajny interfejs wiersza poleceń (CLI). Proste i szybkie polecenia Angular CLI upraszczają cały proces tworzenia aplikacji, automatyzując ważne procesy, takie jak inicjalizacja i konfiguracja aplikacji. Za pomocą Angular CLI można w kilka minut dodać funkcje do aplikacji enterprise opartej na Angularze. Pozwala również na przeprowadzanie testów end-to-end dla poszczególnych komponentów oraz całego oprogramowania za pomocą niewielkiej liczby prostych poleceń.

Tworzenie aplikacji internetowych w Angularze ułatwia również bezproblemowe aktualizacje w dużych aplikacjach. Jeśli chcesz dodać dodatkowe komponenty do swojej aplikacji enterprise opartej na Angularze, Angular CLI ułatwia znalezienie odpowiedniego folderu, w którym można umieścić aktualizację, oraz odpowiedniego modułu do importu komponentu. Wykonuje również szybki test jednostkowy, aby upewnić się, że nowy komponent renderuje się bez żadnych błędów.

Zwiększona wydajność dzięki wstrzykiwaniu zależności

Wstrzykiwanie zależności to wzorzec projektowy, w którym jeden obiekt dostarcza zależność innemu obiektowi. Definiuje połączenie między modułami i elementami w klasie oraz określa, w jaki sposób zmiany w jednym module wpływają na funkcjonalność innych. Wstrzykiwanie zależności w Angularze poprawia czytelność kodu i sprawia, że jest bardziej utrzymywalny. Jest to ogromna zaleta dla aplikacji enterprise o dużych rozmiarach, ponieważ znacznie skraca czas testowania, co prowadzi do niższych kosztów rozwoju.

Najbardziej przydatnym aspektem wstrzykiwania zależności w Angularze https://angular.io/guide/dependency-injection jest to, że klarownie strukturuje różne wstrzykiwacze w taki sposób, że można zmieniać lub zamieniać dowolny z tych wstrzykiwaczy bez konieczności ponownej konfiguracji reszty komponentów.

Wstrzykiwanie zależności w Angularu prowadzi do zwiększonej wydajności i modularności  w Twojej aplikacji enterprise opartej na Angularze, jednocześnie przyspieszając proces tworzenia.

Renderowanie po stronie serwera za pomocą Ivy Renderer

Ponieważ komponenty i szablony w Angularze są pisane za pomocą HTML i TypeScriptu, konieczne jest przekształcenie kodu na podstawowe instrukcje JavaScript, które przeglądarki mogą interpretować. Ivy renderer w Angularze https://angular.io/guide/ivy wykonuje tę operację, tłumacząc komponenty Twojej aplikacji Angularowej na język, który przeglądarki mogą wyświetlać.

Ciekawą cechą ivy renderera w Angularze jest zastosowanie techniki „tree shaking” podczas renderowania komponentów. Podczas „tree shaking” ivy renderer eliminuje nieużywane fragmenty kodu. W rezultacie Twoja aplikacja enterprise staje się lżejsza i ładowanie jej jest znacznie szybsze.

Ponadto, rozwój aplikacji Angularowych w środowiskach enterprise pozwala na optymalne działanie aplikacji na wszystkich platformach o ograniczonej pamięci dzięki ivy rendererowi. Ivy skraca cały proces kompilacji, a także dzieli duże sekwencje kodu na mniejsze fragmenty.

Angular Universal

Angular Universal https://angular.io/guide/universal to usługa w frameworku Angular, która umożliwia renderowanie aplikacji na serwerze, a nie w przeglądarce klienta. Renderowanie po stronie serwera w Angularze przynosi wiele korzyści Twojej aplikacji enterprise, zwłaszcza pod względem zwiększenia ruchu na stronie. Najważniejszą zaletą jest wysokie pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Po drugie, zmniejsza czas ładowania strony Twojej aplikacji i poprawia jej wydajność na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu Angular Universal zapewnia wszystkim użytkownikom Twojej aplikacji enterprise doskonałe wrażenia.

Angular Design i Angular Material

Programiści na całym świecie uwielbiają framework Angular, jeśli chodzi o tworzenie świetnego interfejsu użytkownika bez dużego nakładu czasu i zasobów. Angular Design https://material.angular.io/guide/getting-started to kompleksowy zestaw wytycznych projektowych. Zespół Angulara skompilował te najlepsze praktyki projektowe, oparte na rozległych badaniach, abyś mógł korzystać z nich, aby stworzyć estetycznie przyjemny interfejs dla użytkowników.

Angular Material https://material.angular.io/ ułatwia jeszcze bardziej pracę, dostarczając gotowych komponentów interfejsu użytkownika, które doskonale działają w sieci, na pulpicie i na urządzeniach mobilnych. Te wszechstronne komponenty pomagają tworzyć standardowe układy, elementy nawigacyjne, kontrolki formularzy oraz przyciski lub wskaźniki z minimalnym wysiłkiem i czasem. Ta funkcja umożliwia szybkie tworzenie różnych elementów interfejsu użytkownika dla Twojej aplikacji enterprise w krótkim czasie.

Podsumowanie

Dzięki zwinności narzędzi i efektywnej architekturze frameworka Angular, duże firmy polegają na Angularze do tworzenia aplikacji zarówno dla wewnętrznych procesów, jak i dla użytkowników zewnętrznych. Angular ma potężny ekosystem i silne wsparcie ze strony Google, co czyni go niezawodnym frameworkiem bez żadnych zmian, które mogłyby powodować przerwy w działaniu. Biorąc pod uwagę stabilność dostarczaną przez Angulara, jest to idealny framework do tworzenia aplikacji internetowych o dużych rozmiarach, zwłaszcza do tworzenia interfejsów użytkownika. Nie ma wątpliwości, że Angular jest przyszłością aplikacji enterprise o dużych rozmiarach.

Jesteśmy zespołem doświadczonych programistów, testerów i konsultantów biznesowych, którzy dążą do dostarczania tylko najlepszych rozwiązań. Planujesz stworzyć w pełni bezpieczną i wydajną aplikację Angularową? 'Zatrudnij programistę Angulara.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie